Menu
Alışveriş Sepeti

İptal & İade ve Değişim

İptal & İade ve Değişim


Sipariş İptali


Tüketici hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden cayma hakkınızı siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce de kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin kargoya teslim edildi bilgisi e-mail ile bildirilmeden önce musteri@butikdukkanim.com adresine iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürünle ilgili bilgi vermelisiniz. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmişse tüketici koruma kanunu gereği yedi (7) gün içerisinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz.


İade Koşulları


Önemli 1: Butikdukkanim.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, sipariş tarihinizden itibaren yedi (7) gün içinde kullanılmamış olması şartı ile tarafımıza göndererek geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. 


Önemli 2:  Amazon.com.tr, Trendyol.com, Hepsiburada.com, N11.com, Gittigidiyor, Lidyana.com ve Morhipo.com üzerinden Butik Dükkanım ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca butikdukkanim.com siparişleri için geçerlidir (!) 


Nasıl İade Yaparım?


1. İçine faturanızı da koyarak paketi hazırlayın


    Ürünleri orijinal ambalajında güvenli bir şekilde paketleyin ve satın alma faturasını eklemeyi unutmayın. Faturanızın alt kısmında yer alan iade bölümünde iade isteğinizi belirtmeniz ve ilgili bölümleri doldurmanız gerekmektedir.

    Faturanızı bulamıyorsanız, mail adresinizden e-arşiv faturanıza ulaşabilirsiniz veya 0850 255 06 30  No’lu müşteri hizmetlerimizden 7/24 destek alabilirsiniz.


2. Size en yakın herhangi bir Mng Kargo şubesini bulun


Türkiye'nin farklı noktalarında bulunan birçok Mng Kargo şubesi arasından seçim yaparak (Mng iletişim numarası: 444 06 06) aşağıda yer alan adres ve gönderi kodu ile kargonuzu indirimli ücretini ödeyerek bize gönderebilirsiniz. ( BUTİK DÜKKANIM İNTERNET ÜCRETSİZ GÖNDERİ KODU : 382899667)


3. Mng Kargo'yu arayarak adresinizden ücretsiz olarak alım talebinde bulunabilirsiniz


Mng Kargo’nun 444 06 06 numaralı telefonunu aramanız, sipariş numaranızı ve Butik Dükkanım’ın ücretsiz gönderi kodunu (382899667) belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca paketin alınacağı tarihi ve saati de belirtebilirsiniz. 


Değişim Şartları


Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.


    Ürünün satış faturasını yanında mutlaka göndermeniz gerekmektedir.

    Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır.

    Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden iade faturası kesilmelidir.

    İç giyim ve mayoda üst grup kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.

    İç giyim alt çamaşırlarda, silikon sütyenlerde ve korselerde hijyen dolayısıyla değiştirme yapılmamaktadır.


Geri Ödeme


İadesi onaylanan ürününüzün tutarı yedi (7) iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz hesap veya kredi kartınıza aktarılacaktır ve tarafınıza sistemde kayıtlı olan mailiniz üzerinden bilgilendirme yapılacaktır.


Not : Bankanıza yapacağımız iadenin hesabınıza yansımasında yaşanacak olası gecikmelerden çalıştığınız banka sorumludur.


* Eğer ödeme tipi Kapıda Nakit Ödeme ile Ödemeli ise IBAN numaranızı müşteri hizmetlerimize sipariş numarası ile birlikte mail atılmalıdır. Banka hesap bilgileri ile siparişi veren kişi bilgileri ile uyuşmalıdır, aksi takdirde iade ödemesi yapılamamaktadır. Eğer fatura arkasında bulunan iade formu eksik, imzasız ya da doldurulmamış'sa iade geçersiz sayılır.


* Eğer ödeme tipi Kapıda Kredi Kartı ile ödeme ise. Kapıda Kredi Kartı ile ödeme iadelerinde ödeme yaptığınıza dair slip görüntüsü ya da ödeme yaptığınız kartınızın ilk ve son dört numarası müşteri hizmetlerimize sipariş numarası ile birlikte mail atılmalıdır.


İade süreci nasıl işliyor?

İadeniz öncelikle Butik Dükkanım müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır.

İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti yedi (7) iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği  7-15 iş gününü bulabilmektedir.


Ürünü nasıl değistireceğim?


Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması Mng Kargo ile aksi belirtilmedikçe indirimli ücretini ödeyerek gönderebilirsiniz. 


Değişim ve İade yapılamayan ürünler nelerdir?


Külotlar, silikon ürünler, aksesuar, takı, kozmetik ürünleri ve korselerde hijyen dolayısıyla değişim ya da iade yapılmamaktadır.


*** Resmi tatil günlerinde Kargo firmaları çalışmamaktadır. Bu nedenle teslimatlarda gecikmeler yaşanabilir. Bu günlere denk gelen özel uygulamalar sitemizde detaylı bilgilendirilecektir.


Bize ulaşmak için;

Müşteri Hizmetleri : +90 (850) 255 06 30

E-Posta : musteri@butikdukkanim.com